14.03.2019
Osiągnięcia
Michał Król finalistą Konkursu Matematycznego

Uczeń naszej szkoły Michał Król już po raz drugi został finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jest to ogromne osiągnięcie Michała, ponieważ jak udało się ustalić w historii konkursów matematycznych nigdy uczeń ze szkoły z Uniszowej i Bistuszowej nie został finalistą konkursu matematycznego. Należy dodać, że na najwyższym szczeblu podium stanęło w tym roku tylko 2 uczniów w całym województwie, podczas gdy przez poprzednie lata liczba ta wahała się  między 20 a 100 uczniami. Świadczy to o bardzo wysokim, wręcz akademickim poziomie tego konkursu. Nie zdarzyło się w historii konkursów matematycznych kuratoryjnych, aby tylko 2 uczniów zostało laureatami. Finalistami zostało łącznie  49 uczniów w całym województwie.  Jest to więc elita matematyczna Województwa Małopolskiego i wśród nich Michał Król uczeń klasy ósmej naszej szkoły.

Michał Król, Ewa Stańczyk-Kukla