23.09.2019
Przedszkole
Pierwszy dzień jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września przypada pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Także nasze przedszkolaki powitały dziś jesień. W trakcie rozmów dzieci wymieniały się spostrzeżeniami na jej temat i opowiadały jakie znają jej zwiastuny.  Wszyscy doskonale wiedzieli, że jesień to czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Dlatego też przedszkolaki miały okazję podziwiać kosz pełen darów jesieni. Później przyszła pora na wspólne tańce do jesiennych piosenek, a następnie nasze przedszkolaki zamieniły się w małych artystów i pięknie ozdabiały suknię pani Jesieni. Każde dziecko otrzymało także dyplom za aktywne uczestnictwo w zabawie.

Zwieńczeniem zajęć podczas których witaliśmy jesień w naszym przedszkolu był spacer po okolicy i wypatrywanie zmian zachodzących w przyrodzie. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!