26.05.2019
Aktualności, Harcerstwo
Święto Pułkowe 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej

W minioną niedzielę grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Święcie Pułkowym – 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Po mszy świętej, która odbyła się w Kościele Księży Misjonarzy, dzieci wraz z opiekunami wzięły  udział w oficjalnych uroczystościach z udziałem pododdziału reprezentacyjnego Straży Granicznej z Nowego Sącza. Reprezentanci naszej szkolnej  społeczności miały możliwość zobaczenia warty honorowej, odsłuchały Apelu Pamięci Poległych, były naocznymi świadkami salwy honorowej. Kolejno zaprezentowały program wokalny śpiewając piękne pieśni patriotyczne i żołnierskie. Bardzo oddany i profesjonalny występ dzieci był świadectwem patriotyzmu jak również krzewienia wartości uniwersalnych, bez których nie da się budować społeczeństwa obywatelskiego.