14.02.2020
Aktualności
Zabawa karnawałowa

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizowali dla uczniów naszej szkoły odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w  w czwartek – 13 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Aula szkolna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, światłami i serduszkami zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VIII.

Uczniowie klas młodszych przebrali się za Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, pieski, motyle, biedronki i różne inne stwory i postacie... Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Rada Rodziców ufundowała pyszny poczęstunek dla swoich pociech. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Rada Rodziców ufundowała pyszny poczęstunek dla swoich pociech.Tegoroczna zabawa karnawałowa  należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

W piątek 14 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się Loteria Fantowa. Celem akcji była zbiórka funduszy na potrzeby Samorządu Szkolnego (zakup nagród do konkursów ogłaszanych przez SU)
Zainteresowanie Loterią przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wielu uczniów włączyło się w akcję przynosząc do szkoły książki, zabawki i gry. W trakcie trwania Loterii kolejka po losy nie miała końca! Losy rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a radość uczniów z wylosowanych fantów cieszyła oczy prowadzących :)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w Loterię , tym, którzy przynieśli fanty, tym, którzy przygotowywali losy, tym, którzy je sprzedawali oraz tym, którzy kupili losy. Udało nam się zebrać 416 zł.

W tym wspaniałym dniu, jakim jest Dzień Zakochanych, 14 lutego, w naszej szkole odbyła się również audycja radiowa z okazji tego święta. Uczniowie klasy 7 opowiedzieli o historii święta zakochanych oraz jego patronie Świętym Walentym. Przez radiowęzeł wybrzmiały także romantyczne wiersze i piosenki o miłości. W tym Dniu Poczta Walentynkowa dostarczyła kartki swoim adresatom.