05.04.2023
Przedszkole
Zajęcia otwarte w przedszkolu

5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tematem zajęć były ,,Wielkanocne tradycje”. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozbudzanie wyobraźni. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem i tańcem z rodzicami, następnie przygotowaliśmy koszyczek ze święconką. Nie zabrakło też zabaw ruchowych.

Następnym punktem naszych zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. ,,Wielkanocna pisanka”. Rodzice wraz z dziećmi wykazali się dużą kreatywnością oraz inwencją twórczą a efekty pracy można obejrzeć w naszym przedszkolu. Na zakończenie zajęć czekała na wszystkich mała niespodzianka.

Celem zajęć otwartych było przede wszystkim zaznajomienie przyszłych przedszkolaków z grupą, przełamanie nieśmiałości oraz strachu aby we wrześniu z uśmiechem na twarzy dzieci mogły rozpocząć z nami przedszkolną przygodę.

Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas, zaangażowanie i wspólną zabawę.