19.06.2019
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019r. uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej uroczyście podsumowali 10 miesięcy pracy. Rok ten obfitował w liczne sukcesy na wielu płaszczyznach. W szkole odbyły się różne uroczystości, zapoczątkowane zostały ciekawe  akcje i działania mające jeden wspólny cel – edukację dzieci.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczął uroczysty przemarsz uczniów i nauczycieli ze sztandarem szkoły do pobliskiego domu katechetycznego, w którym została odprawiona msza święta. Później udaliśmy się pod tablicę pamiątkową poświęconą miejscowym żołnierzom walczącym w Oddziale Regina II AK, tam odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły i przekazany został sztandar na ręce nowego pocztu sztandarowego.   

Po przejściu na aulę rozpoczęły się uroczystości szkolne zakończenia roku szkolnego. Pani dyrektor wręczyła dumnym uczniom dyplomy, nagrody i świadectwa wyróżnienia, na które ciężko pracowali przez cały rok.

Z żalem pożegnaliśmy uczniów klasy VIII – Michała i Oliwię, którzy opuszczają mury naszej szkoły, aby dalej się rozwijać i osiągać wyznaczone przez siebie cele.  Dziękując za trud i nakład pracy w wychowanie i nauczanie dzieci pożegnaliśmy również  trzech  panią Urszulę Gogolę, Dorotę Dąber-Matug oraz Wiolettę Lebryk-Wilk.

Później nastąpiła część artystyczna – swoje programy przedstawili uczniowie klasy VII i VIII oraz klasy III. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywną pracę na rzecz środowiska uczniowskiego, przede wszystkim za zaangażowanie
i wsparcie uczniów w ich codziennej edukacji. Życzyła uczniom i pracownikom szkoły, aby wakacje upłynęły pod znakiem radości, aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące.