Promocja zdrowia
Promocja zdrowia

Posiadamy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Edukacja zdrowotna w naszej szkole to cykle różnorodnych działań edukacyjnych, które promują wartość zdrowia płynącego z właściwego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Włączając się także w działania ekologiczne zaszczepiamy zdrowotne nawyki w naszych uczniach. Nauczyciele i uczniowie podejmują wiele różnorodnych działań mających na celu stworzenie w szkole odpowiedniej atmosfery pełnej życzliwości i wzajemnego wsparcia. Pragniemy, aby każdy  czuł się w naszej placówce  dobrze i bezpiecznie.

W ramach wieloletniego programu promującego wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Owoce i warzywa w szkole” oraz "Mleko w szkole".

Promocja zdrowia

Działania edukacyjne, które cyklicznie goszczą  w naszym szkolnym kalendarzu prozdrowotnym to:

DZIEŃ  WITAMIN
ZDROWE  SNIADANIE  W  SZKOLE
KLASOWE  OGRÓDKI
PRZEDSTAWIENIA  TEATRALNE, INSCENIZACJE
ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z DIETETYKI  (Tydzień z kuchnią świata)
PRAKTYCZNA REKREACJA  (rower, nordic walking)
AKCJA TYDZIEŃ DLA ZIEMI I ZDROWIA
SPOTKANIA Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI, STRAŻAKAMI I POLICJANTAMI,
OGÓLNOPOLSKI  PROGRAM  SKS,
WYCIECZKI PIESZE I ROWEROWE,
GNISKA INTEGRACYJNE,
RAJDY, PODCHODY, BIWAKI  I  ZŁAZY